Walka z ogniem

mały samochód gaśniczy

Mgła Mały samochód gaśniczyM

Mgła wodna jest doskonałym środkiem gaśniczym również w aktywnej walce z ogniem. Telesto, w oparciu o swoje technologie proponuje szereg rozwiązań dla strażaków oraz zakładowych straży pożarnych.

Zalety zastosowania mgłowych rozwiązań:

  • możliwość zastosowania mniejszych ilości wody - np. lżejszych pojazdów
  • wydłużony czas gaszenia (z tej samej wielkości zbiornika)
  • mniejsze straty popożarowe
  • bezpieczeństwo gaszącego (ze względu na aktywną ochronę termiczną rozproszonego prądu mgłowego)

Zwijadło z wężem wyposażone w prąd mgłowy Telesto stanowi najprostsze rozwiązanie, które umożliwia umieszczenie systemu Telesto na średnich i dużych samochodach strażackich. Zasilane jest z kompresora i pomp zabudowanych na samochodzie i może być wykorzystane w akcji w każdej sytuacji, w której użycie mgły ma przewagę nad wykorzystaniem prądu wodnego - czyli przy gaszeniu małych pożarów, tam gdzie ważna jest ochrona mienia, gaszone są obiekty pod napięciem lub ludzie.

Telesto poleca instalowanie swoich instalacji na jak najmniejszych samochodach ze względu na ich większą mobilność, możliwość wjazdu nawet w trudnodostępne miejsca, a co za tym idzie szybkość dotarcia na miejsce zdarzenia. Małe zużycie wody gwarantuje możliwość prowadzenia akcji gaśniczej bardzo długo nawet z niewielkiego samochodu.


Telesto - Scrub
Telesto - Cleanse