EXTINGUISHmist - mgła wodna do gaszenia pożarów

Zastosowanie:
Technologia Telesto została stworzona z myślą o walce z ogniem i ochronie przeciwpożarowej - jej unikalne cechy czynią z niej wyjątkowo uniwersalny środek gaśniczy, który jest bezpieczny dla ludzi i środowiska.

Minimalne zużycie wody
EXTINGUISHmist Telesto to mgła wodna, która pozwala gasić pożary przy użyciu minimalnej ilości wody. Dzięki uzyskaniu kropli o bardzo niewielkich rozmiarach - rzędu 25 mikronów - EXTINGUISHmist skutecznie wykorzystuje środek gaśniczy, zużywając niemal 100% podanej wody, podczas gdy tradycyjne prądy wodne używają do gaszenia tylko około 10% wody - reszta opada na ziemię i zalewa gaszony obszar tworząc szkody, które często przewyższają straty spowodowane samym ogniem. System Telesto do walki z ogniem zużywa około 9-12 litrów wody na minutę.

Dzięki temu do zgaszenia pożaru oleju napędowego w tacy o średnicy 1,5m potrzeba nie więcej niż 2 butelki wody!

Bezpieczeństwo i gaszenie ludzi
System Telesto jest systemem niskociśnieniowym i między innymi, dlatego jest przyjazny człowiekowi – z jednej strony jest prosty w obsłudze, nie powoduje klasycznego „odrzutu” i bez trudu może być użyty nawet przez dziecko, z drugiej zaś dzięki swojej delikatności może być bezpiecznie używany do gaszenia ludzi, na przykład ofiar uwięzionych w samochodach, budynkach, etc.

System Telesto gasi pożary:

  • ciał stałych
  • cieczy palnych
  • gazów palnych
  • urządzeń pod napięciem do 245 kV
  • oleju jadalnego

Zostało to potwierdzone przez krajowe i światowe instytucje certyfikujące, między innymi przez: CNBOP, Vds, DMT.


Telesto - Scrub
Telesto - Cleanse